Domov / Home Poradňa / About SBT Ako zapísať psa na výstavu

PRIHÁSENIE PSA NA VÝSTAVU

1. V prvom rade si treba zohnať prihlášku na výstavu, ktorú si zoberieme v predstihu priamo na predošlej výstave, alebo stiahneme z internetových kynologických stránok zväzov, klubov a organizátorov výstav ako napr. skj.sk , nitracanis.sk  atď. podľa toho kam na výstavu chceme ísť. Začínajúcemu novému majiteľovi určite rád pomôže aj chovateľ jeho psíka.

2. Väčšinou sa skladá prihláška z dvoch častí.

a) jedna je len informatívna tzv. Propozície, kde sa nachádzajú informácie o dátumoch  uzávierkach, mená rozhodcov pre plemená, čase, mieste, veterinárnych podmienok, tipe výstavy a adresou s účtom na uhradenie platby štartovného. Postupujeme podľa pokynov na propozíciách.

b) druhá je samotná prihláška-formulár na vyplnenie údajov o prihlasovanom psovi.

3. Výstava má dva dátumy uzávierky na uhradenie štartovného. Zvyčajne tá druhá, neskoršia, je o niečo drahšia. Takže sa treba zavčasu rozhodnúť či pôjdeme, alebo nie na výstavu.

4. V prihláške okrem iného vyplňujeme triedu do ktorej prihlasujeme nášho psa, takže pes nesmie prekročiť vekový limit danej triedy v deň konania výstavy.

Tr. šteniat ... 3 – 6 mesiacov

Tr. dorastu ... 6 – 9 mes.

Tr. mladých.... 9 – 18 mes.

Tr. stredná ... 15 – 24 mes.

Tr. otvorená ... od 15 mes.

Tr. pracovná ... od 15 mes. (treba priložiť kópiu medz. pracovného certifikátu)

Tr. šampiónov ... od 15 mes. (treba priložiť kópiu potvrdenia šampionátu)

Tr. čestná ... s titulmi ako KV, Víť. SR, nár. a medzinár. šampión

Tr. veteránov ... od 8 rokov

5. K vyplnenej prihláške aj s kópiu šeku o zaplatení štartovného prikladáme aj kópiu rodokmeňa prihláseného psa a odošleme poštou usporiadateľovi.

6. Nezabudnime, že pes nesmie mať v deň výstavy prepadnuté očkovania ! V očkovacom preukaze, alebo v pet pase má byť razítko od veterinára, najviac 3 dni staré pred výstavou, že pes je zdravý. To sa kontroluje veterinárom priamo pri vstupe do areálu výstaviska.

7. Potom čakáme už len na vstupný list, ktorý nám príde poštou cca 1-2 týždne pred výstavou.

8. Výstava začína prijímaním psov t.j. vyzdvihnutie si katalógu, reklamných predmetov... a štartovného čísla na mieste výstavy (prípadne priamo v kruhu). Zvyčajne býva prijímanie od 7,30hod. a od 9,30hod. sa začína samotné posudzovanie v kruhoch. Po posúdení vášho psa si nezabudnite dať zapísať výsledok, ktorý je na posudku od rozhodcu, do originálu rodokmeňa alebo jeho prílohy. Dá sa to len priamo na výstave v deň konania.
Veľa šťastia ;)

´ Jayos ´